Aşk ve İlişkiler

İlk Buluşma Öncesi Eli Ayağı Birbirine Dolaşanların Anlayacağı 9 Durum

İlk buluşmalar hep en stresli, en zor olanı. Kıyafetlerden tut, parfümüne kadar en minicik detaylar bile über önemli. Çünkü ilk izlenim, “Çünkü tek seferde etkilemeliyim!” hırsı… Akılda kalıcı olmak adına yapmayacağımız şey yok hiçbirimizin, inkar etmeyelim şimdi. İşte bizde düşündük taşındık, bu ilk buluşma öncesi elleri terleyen, yemeden içmeden kesilen hatta bir gece öncesi gözüne uyku girmeyen insanlara bir el atalım dedik. Bunu okurken, “Yok yeaa ne heyecanlanayım abi gereksiz öyle şeyler.” coolluğuna girecekseniz, girmeyin hiç, yemiyoruz ;)) O el ayak bi’ titreyecek ki, bi’ aksiyon bi’ telaş olsun di mi ama?

1. WhatsApp: 37467246 yeni bildirim

gif
Mevzu derin tabii… Maksimum bir gece öncesi o telefon WhatsApp mesajlarıyla kitlenecek. Neden mi? Yakın arkadaşların hepsine “Yaaa çok heyecanlıyım, sizce yarın naapcaz acaba?” mesajı atılacak. Sonra ertesi günkü buluşmaya mı hazırlan yoksa yazılan 8237492 mesaja cevap yazmaya mı uğraş, onu da sana bırakıyoruz.

2. “Giyecek hiçbir şeyim yok ki!” :):)

kiyafet-yok-gif
Şimdi bunu görünce aklımıza ilk gelen tabii ki kızlar; ama kabul edelim erkeklerde de buluşma öncesi ne giysem sendromu görülüyordur mutlaka. Tamam sizi de anlıyoruz, biz kızlar ne giydiğinizden çok bi’ gülüşünüze tav oluyoruz ama el insaf, az biraz özen, biraz zaman harcanmışlık, emek… O dolap kapaklarını açıp, “Giyecek bi’şeyim yok abi.” demenizi beklemiyoruz eyvallah, yine de yeni kombinler yeni uğraşlar. Biz kızları, hemcinslerimi canlarımı, bizi salın zaten. Sanki biz baktıkça bir şeyler değişecekmişçesine saatlerce o dolaba bakmasak olmaz tabii

3. O gün günlerden ağlamaklı (?)

aglamakli-puke
Nasıl bir ruh hali harmanlaması bu kardeşim? Hani çok içersin miden bulanır kussan rahatlarsın ama kusamazsın da o seni darlar ya, hah sizce de tam aynı his değil mi? Böyle heyecandan kusmak veya kusmamak, işte bütün mesele bu. Midede kelebekmiş falan filan, onlar hep hikaye. Olay heyecan, olay kusma hissi. Ha bir de bonusu var, ağlamakla karışık kusma hissi. Bingo!

4. “Ehehehe aynen” ve “Hadi yaa” monoloğu

date-probs-gif
Herkesin en büyük kabusu. Buluşup da o masada tek kelime etmeden oturmak, sorulan iki üç soruya öylesine cevaplar verip gülümsemeye çalışmak falan filan. İşte tüm bu duruma düşmemek adına, bir gece öncesi stalk şart. Az biraz bakının sosyal medya hesaplarına. Bu kız/çocuk ne beğenir, ne dinler, ne izler… En azından bi’ yarım saat götürür o hava su muhabbetleri sizi. Bir de “Ne konuşucaz.” stresini bünye kaldırmaz, bizden söylemesi.

5. Soğan sarımsak(BANNED)

sinema-gif-date
“Kuralcılardanım, sınırları biliyorum.” diyip de kendinize limitler koyduysanız bilemeyiz tabii, ama ilk buluşmadan fazla yakınlaşma olur mu telaşçılarından (bknz:ben) biriyseniz dikkatte fayda var. Soğan olsun, sarımsak olsun yemeyelim, yedirmeyelim lütfen. Hadi bunun öpüşmesi olmayıversin ilkinden; ama şimdi sarılması var, merhaba demesi var, yan yana oturması var, var da var …. İlk buluşmanız son buluşma olmasın!

6. Badanacı kızlarımız be like

joker-makeup
Bu madde direkt bizimkilere yani hemcinslerime. Yapmayın, yaptırtmayın. “Hiçbi’ kusurum gözükmesin, aman şurda sivilcem var, burda bu lekem var” derken badanaya hiç girişmeyin. Girişiliyor biliyorum, neden mi? Mükemmelliyetçiyiz abi, sonuçta her şey harika olmalı düşüncesi var kafamızda. Ama ne demiş atalarımız: “Fazlası zarar her şeyin” … Çok makyaj, çok güzellik değil, dozunda makyaj, yerinde etki. Galeyana gelip de makyajı da aşırıya kaçırmamakta fayda var.

7. Bugün kilo mu aldım ben?!

weight-fat-gif
Hah her şeye pesimist bakmaya da başladık, tüm semptomlar tamam. Sanki hiç yemedin yemedin, bir gün önce yediğinle kilo aldın di mi canım, di mi? :):):) Yine de olmazsa olmaz. Eh bu da biraz kız tarafının çektiği çilenin türünden; ama kilo almışlık, güzelliğinden/yakışıklılığından bi’ şey kaybetmişlik sendromu diyoruz biz ona. Öz güven seviyesinde düşüş alert :):) Moraller bozuk yazma evresine geçiş :):):)

8. Kafamda deli sorular

sleepless-gif
E bu artık en son aşama zaten. O yatağa yatılır, dönülür de dönülür bi’ türlü uyunamaz. Kafada deli sorular, derin düşünceler. Hayır düşün düşün nereye kadar, felsefe mi yapıyoruz, buluşmaya mı hazırlanıyoruz belli değil. Sonra efendim neymiş, sabah göz altı morlukları neymişmiş… Kapatıcıya abanmayın diye de dedik o kadar, uyuyun azcık valla bak. O kadar düşünmekle de değişmiyor zaten bi’ şey. Görünce elin ayağın dolaştı mı bitti gitti tüm planlananlar. O zaman napıyoruz? Az kafa yoruyoruz, uykumuzu alıyoruz.

9. Sonuç olaraaak

first-date
İlk buluşmanızın tadını çıkartın. Çıkartın çünkü bir daha aynı heyecanla buluşamayacaksınız… İlkler hep başkadır derler ya, ikinci, üçüncü, altmışıncı da elbet kendine has dozda heyecanlı olur ama ilki gibi olmaz. O yüzdeeen, derin derin nefes alıp, tüm aşırılığı bir kenara bırakıyoruz!!!



Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI