Teknoloji

2016’nın En İyi 10 Cihazı

Yılın ilk yarısını geride bıraktığımız bu zamanlarda teknoloji tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Şimdiye kadar birçok yeni ürün gördük, görmeye de devam edeceğiz. Akıllı telefonlardan, drone’a tabletten televizyona birçok ürün arasından bizim seçtiklerimiz:

HTC Vive
vive_headset

Çıkış tarihi: 5 Nisan | Son zamanların en popüler teknolojisi VR hayatımızın her anında kendini göstermeyi başardı. Sanal gerçekliğin başarılı ürünü Oculus Rift’i çok sevdik ama HTC Vive’a bayıldık! Odanın içerisinde dönüp durarak oldukça keyifli oyunların oynanmasını sağlayan Vive, daha önce yaşamadığınız bir deneyimi sunuyor. HTC Vive’ı taktığınız anda kendinizi gelecekte yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz.

ayirac

OnePlus 3
oneplus-3-10

Çıkış tarihi: 14 Haziran | Kullanışlı olmak adına söylediklerimizi göz önüne alırsak neden OnePlus 3’ün en iyi akıllı telefon olduğu anlaşılıyor. Samsung Galaxy S7 gibi rakibi olan Android telefonları geride bırakan OnePlus 3, Snapdragon 820 işlemcisi, 6 GB RAM’i, 1080p ekranı ve diğer telefonlara göre daha uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor.

ayirac

Samsung Galaxy S7 Edge
samsung-galaxy-s7-edge

Çıkış tarihi: 11 Mart | Samsung’un amiral gemileri düşünüldüğünde Galaxy S7 oldukça güzel bir seçim. Ancak Galaxy S7 Edge kıvrımları ve tasarımı sayesinde gönlümüzü fethetmeyi başardı. Görünüş olarak geçen yıldan çok farklı olmasa da iyileştirilen performansı, microSD desteği ve su geçirmez olmasıyla Samsunng’un telefonları arasında zirveye yerleşiyor.

ayirac

LG OLDE55C6V 4K TV
lg_c6

Çıkış tarihi: Nisan | 4K devrimi tüm hızıyla yoluna devam ederken bu yolda birçok ürünle karşılaşıyoruz. Sırf popüler olduğu için değil gerçekten mükemmel görüntüsü için 4K televizyon arayışındaysanız LG’nin 55C6V televizyonu mükemmel bir seçim olacaktır.

ayirac

Apple iPhone SE
iphone_se

Çıkış tarihi: 29 Mart | Gözümüz iPhone 6 ile büyük telefonlara alışmışken Apple 4 inç’i tekrar istenilen bir boyut haline getirmeyi başardı. Dış görünüşü iPhone 5s ile aynı olan SE, iPhone 6s ile aynı işlemciye sahip ve TouchID’si de bulunuyor. Hem kusursuzca çalışsın hem de boyutu daha küçük olsun diyenlerdenseniz iPhone SE’yi gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

ayirac

DJI Phantom 4
dji_phantom

Çıkış tarihi: 15 Mart | DJI drone pazarının kurallarını belirlemeye devam ediyor ve bunu cep yakmayan fiyatlara satmayı başarıyor. Phantom 4 özellikle profesyonel değilseniz size en kolay kullanımı sağlayacak cihaz. Otomatik uçuş özelliği ve uçuş halindeyken belirli bir nesneyi ya da kişiyi odaklayabilmesi ise drone’un en güzel özelliklerinden. 4K video çekim yapabilmesi ise rakiplerini gölgede bırakıyor.

ayirac

Raspberry Pi 3
pi-gb

Çıkış tarihi: 29 Şubat | Raspberry Pi 3 tüm bu yüksek ücretli lüks cihazların yanında biraz tuhaf görünebilir ama bu cihaz teknoloji pazarının en önemlilerinden. Pi 3 geçmiş modellere göre daha yüksek işlemci gücüne sahip. Aynı zamanda Wi-Fi bağlantısıyla da ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Hem de 35 dolar gibi bir fiyata satılıyor.

ayirac

Oculus Rift
oculus_rift

Çıkış tarihi: 28 Mart | Ortaya konan onlarca prototipten sonra Oculus Rift, sanal gerçeklik dünyasına iddialı bir şekilde giriş yaptı. Kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayan performansı, benzersiz VR deneyimi sağlaması ve tasarımıyla Oculus Rift yılın en iyilerinden biri.

ayirac

Apple iPad Pro 9.7
ipad_pro_

Çıkış tarihi: 31 Mart | Güle güle iPad Air, hoş geldin daha küçük iPad Pro. Apple geçen yıl piyasaya çıkardığı 12.9 inç’lik iPad Pro’dan sonra seyahat dostu 9.7 inç yeni modelini tanıttı. Hem de beraberinde gelen Apple Pencil, Smart Connector ve Smart Keyboard seçenekleriyle. Piyasadaki diğer tabletlere göre daha pahalı olsa da daha iyisini bulmazsınız.

ayirac

Amazon Kindle Oasis
kindle_oasis_2

Çıkış tarihi: 27 Nisan | Eğer tam bir kitap kurduysanız gözlerinizi yormadan büyük bir keyifle okuma yapacağınız cihaz karşınızda duruyor. Amazon imzası, keskin ekranı, pratik kullanımı ve hafifliğiyle piyasada bulabileceğiniz en iyi e-kitap okuyucu.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI