Gizem & Fantastik

Birbirinden Gizemli, Ürpertici ve Tuhaf 15 İnternet Sitesi

Günümüzde İnternet hayatımızın her anında yer almaya başladı. İletişim ve yazılım teknolojilerinde durmadan ilerleyen gelişmeler bir çok içerik ve bilgiye çok kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar hale geldi. Fakat internet her zaman iyi niyetli içerikler barındırmıyor. İşte gizemli hatta ürpertici diyebileceğimiz 15 ilginç web adresi.

1. Fusionanomaly


İlluminati, Nano-teknoloji, tuhaf deneyler, uyuşturucular ve piramitler hakkında bilgi ve içerikler yer alan bu İnternet sitesinde ”nodes” adı verilen yüzlerce kategori yer almaktadır. İşin ilginç yanı ise sadece bir kişinin hazırlaması imkansız olan sayısız içerik, içinden çıkılamayan sanal bir bilgi labirenti haline gelmiştir. Birçok kişi tarafından takip edilen bu garip içeriklerin sırrı çözülmeye çalışılıyor. ‘Atomjack’ adlı bir kullanıcı tarafından oluşturulan bu sitenin sloganı ise ”bağlantı noktaları sürekli değişiyor”.

2. Enricks.angelfire


Aslında var olmayan bir hastalık hakkında bilgiler veren bu sitede, uzun süre dolaşmanız halinde rahatsız edici ve her bünyenin görmek istemiyeceği içeriklerle karşılaşabilirsiniz.

3. Superbad


1997 yılında Ben Benjamin tarafından oluşturulan bu site ”İnternetin psikedelik tavşan deliği” olarak adlandırılıyor. Birbirini takip ederek, sürekli devam eden sayfalarda garip içerikler bulunuyor ve bir seçim yapmanız isteniyor. Yaptığınız yanlış seçimlerde geriye dönüyor, doğru seçimlerde ise sizi daha derine götürüyor. Bir çok kişinin bu sitede saatlerini harcadığı ve anlamsız bir huzur ve keyif aldığı söyleniyor.

4. Whiteenamel


Bir oyun benzeri bu site bir akıl hastanesinde yapılacak geziyi konu alıyor. Gerçek fotoğraflar ve sesler kullanılan bu ürkütücü gezi yaşanmış hikayelere dayanıyor. Akıl hastanesinde gezintiye çıkıyor, doğru yerlere tıklıyor ve yaşanmış olayların içinde ürkütücü bir maceraya atılıyorsunuz.

5. Truthism


Reptilianlar, piramitler, dünya dışı varlıklar, insan genetiği gibi kolay kolay hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler içeren bu sitenin kimin tarafından oluşturulduğu hakkında bir bilgi yok.

6. Anomalies-unlimited


Kimyasallar, hayaletler, psikopat katiller, sapıklar, ölüm fotoğrafları, işkence görüntüleri gibi rahatsız edici içeriklerle beraber aynı zamanda arkeolojik kazılar, bilim ve dinler hakkında daha önce görülmemiş bilgiler içeren bir sitedir. Kimin tarafından yayınlandığı bilinmiyor ancak hemen uyarayım, 18 yaş altındakilerin uğraması sakıncalı olabilir.

7. 973-eht-namuh-973


Kimin tarafından yayınlandığı bilinmeyen bu sitede illuminati etkileri ve şifrelenmiş bir dizi mesajların olduğu söyleniyor. Sitede bulunan yazılarda paragraflar genellikle üçgen formundadır. Sayılar, renkler ve tuhaf grafiklerle bir şeyler anlatılmaya çalışılmış. Bozuk bir ingilizce kullanıldığı için bazı kişiler tarafından dünya dışı varlıklardan gelen mesajlar olduğu iddia edilmiştir.

8. Lostallhope


İntihar rehberi olarak adlandırabileceğimiz bu sitede, intihar nedenleri, metotları, hikayeleri ve istatistikleri yer almaktadır. Başa silahla ateş edilmesinde, aşırı dozuyuşturucu kullanımında, karbondioksit zehirlenmesinde, yüksek bir yerden atlanması gibi birçok intihar girişiminde yaşanacak acı, ölüm ihtimali, ölüm süresi gibi veriler yayınlanmaktadır. Kimliği belirsiz site yöneticileri sanal para birimi olan bitcoin karşılığında depresif, intihara meyilli üyelere intihar rehberleri hazırlamaktadır.

9. Normalpornfornormalpeople


Adını bakıp aldanmayın, çünkü içeriği çok farklı anlamsız videolardan oluşuyor. Dr. Richard van Buren adıyla yayın yapan kişi ‘Normalcy Project’ adıyla ürpertici, absürt videolar yayınlıyor. Söylentilere göre sitede mesajların arasına gizlenmiş linklerde aşırı derecede rahatsız edici videolar bulunuyor.

10. Sentimentalcorp


Randy Prozac isimli bir kişi tarafından hazırlanmış bu siteyi ilk açtığından ekranda nothing yazan bir televizyon izleyen bir çift görüceksiniz. Ancak üst kısımda 5 resim yer alıyor ve bu resimlerin her biri sizi rahatsız edici ve ürpertici sayfalara yönlendiriyor. Dahası ekranın sağ alt kısmında bulunan ”ultra material” linkine tıkladığınız zaman oldukça rahatsız edici satanist sembol ve sübliminaller içeren videolar yer almaktadır. Sitenin yaratıcısı bu videoların insanların akıl sağlığını bozmak amacıyla hazırlandığını söylemektedir.

11. Thisman


Bu sitede robot resmi benzeri bir adamın fotoğrafı yer almaktadır. İşin ilginç yanı siteyi ziyaret eden dünyanın her tarafından alakasız yüzlerce insan bu resimdeki adamı daha önce gördüklerini söylemektedir. Siz gördünüz mü?

12. Joyofsatan


Satanizm hakkında en geniş bilgileri içeren web sitesidir. Site kurucusu satanizmi bir din olarak kabul etmiş ve mensubu olunması için yapılması gerekenleri, ritüelleri, sembolleri, ölümden sonraki hayatı ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Sitenin dünya çapında binlerce takipçisi bulunmaktadır.

13. Survivetheoutbreak


Bir korku filmi içinde oyun oynayacağınız bu sitede senaryonun ilerleyişi sizin seçimlerinize göre değişiyor, amaç hayatta kalmak.

14. Death Row


Teksas Kriminal Suçlar Dairesinin web sitesinde idam edilen mahkumların bilgileri, suçları ve ölmeden önceki son sözleri açıklanıyor.

15. Anasomnia


Işıkları kapatıp, webcam ve mikrofonunuzu aktif hale getirerek ürkütücü bir deneyim yaşamak isterseniz anasomnia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI