Spor

Spor Camiası da Yenikapı’ya Koştu

“Tek millet tek yürek” sloganıyla Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitinginde milyonlar bir araya geldi. Futbol kulüplerinin başkanları, yöneticileri, taraftarları vatan-bayrak aşkıyla buluştu.

15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı vatanını ve demokrasimizi kahramanca savunan şehitlerimiz için Yenikapı’da tarihi bir miting düzenlendi. Demokrasi ve Şehitler Mitinginde milyonlar yerlerini alırken Türk sporu da her zamanki gibi dimdik şekilde vatanının, bayrağının yanında yer aldı. Galatasaray ve Trabzonspor’un başkanlık düzeyinde temsil edilirken diğer kulüplerin de birçok yöneticisi, taraftarı tarihi mitingdeydi. Diğer tüm renkleri kenara koyarak sadece kırmızı ve beyazla miting alanına gelen milyonlar tüm dünyaya da mesajı verdi: Biz tek milletiz, tek yüreğiz.

DESTEK MESAJI YAĞDI
Futbol, basketbol, voleybol ve diğer branşlardan birçok sporcu Demokrasi ve Şehitler Mitinginde yerlerini aldı. Ayrıca Arda Turan’dan Burak Yılmaz’a, Yalçın Ayhan’dan Ahmet Çalık’a kadar birçok futbolcu da twitter hesaplarından gönderdikleri mesajlarla FETÖ’yü lanetlerken miting alanından fotoğraflar paylaşıp birlik ve beraberlik vurgusu yaptılar.

DURSUN ÖZBEK: “15 Temmuz’da önemli bir badire atlattık. Milletin direnci, demokrasiye inancı, bayrağa bağlılığı hain saldırıyı püskürttü. Direnişin taçlandırıldığı bu günde parti, dil, din, ırk gözetmeksizin Yenikapı’dayız. İlk kez böyle ayrım göstermeksizin meydanlardayız. Bu bayrağa ve vatana bağlılığımızın en güzel göstergesi. Devletini, bayrağını vatanını seven herkes orada. Milletimizin demokrasiye, devlete, bayrağına inancı tam. Tüm dünya böyle bilsin. Ben de bu yüzden oradayım. Gururla kulübümü temsil edeceğim. 13 Ağustos’ta Beşiktaş’la oynayacağımız Süper Kupa finalinin 2.5 milyon TL’lik gelirini de şehit ve gazi yakınlarına bağışlayacağız”

MUHARREM USTA: “Yenikapı’dan tüm Türkiye’ye selam olsun. Bu tarihi ana şahitlik eden milyonlara selam olsun. Nöbete devam”

Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingine, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de geldi. İki isim FETÖ’ye lanet etti

Hain hain terör örgütü FETÖ’ye karşı Türk halkı ‘tek yürek’ olarak birleşti. Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi doldu taştı. Mitingde spor camiasının tanınmış simaları da vardı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve kaptanı Emre Belözoğlu’nun dışında Tanju Çolak, Alpay Özalan, Fatih Tekke, Suat Kaya, Oktay Derelioğlu, Hakan Ünsal ve daha birçok isim Yenikapı’ya koştu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “İşte büyük Türkiye bu. Görüyorsunuz her partiden insanlar burada dostluk içinde ülkeleri için Yenikapı’dalar. Hainlere karşı en güzel cevabı veriyorlar” ifadelerini kullandı.

‘Birliğimiz bozulmasın’
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, her zaman cumhuriyetin, demokrasinin, vatanın ve bayrağın yanında olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu vatan hepimizin vatanı. Birlik olduğumuzdaki görüntüleri tüm dünya görsün. İşte biz böyle bir milletiz. Sporda, siyasette, sanatta… Her alanda böyle birlik olursak bizi kimse ama kimse yıkamaz.”

Göksel Gümüşdağ: Görevimizi yapıyoruz
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 15 Temmuz’da Türk milletinin kahramanca tankların önüne çıkıp darbeye engel olduğunu belirtti. Demirören “İşte büyük Türkiye bu. Görüyorsunuz her partiden insanlar burada dostluk içinde ülkeleri için Yenikapı’dalar. Hainlere karşı en güzel cevabı veriyorlar” dedi.

Dünyada 1 numara
Demokrasi ve Şehitler Mitingi her yönüyle dikkat çekti. Siyasi parti ayırt etmeksizin milyonların akın ettiği miting, sosyal medyada da dünya gündemine oturmayı başardı.Twitter istatistiklerine göre Demokrasi ve Şehitler Mitingi, “#TekMilletTekYürek” etiketiyle gün boyunca dünya gündeminin zirvesinde yer aldı.

Yenikapı’daki büyük mitinge sanatçı akını
Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne ünlüler de akın etti. Birlik ve beraberlik mesajı vermek için Yenikapı’ya giden ünlü isimler, sosyal medyada paylaşımlar yaptılar. Milyonların buluştuğu alanda; Kenan İmirzalıoğlu, Sinem Kobal, Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy, Bengü, Gülşen, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Kenan Doğulu, Demet Akbağ, Özcan Deniz, Hande Yener, Murat Boz, Metin Şentürk, Nihat Doğan, Zerrin Özer, Hakan Altun, Müşerref Akay, Hakan Peker, Muazzez Abacı, Hülya Koçyiğit, Yonca Evcimik gibi pek çok isim yer aldı.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI