Teknoloji

Samsung’un Yeni Akıllı Saati Göründü!

Samsung’un fitness odaklı yeni akıllı saati görüntülendi. Peki, Samsung SM-R150 kod adlı bu akıllı saat hangi işletim sistemi ve hangi özellikler ile gelecek?

samsung-gear-s2Samsung’un kendi işletim sistemi Tizen’i kullandığı akıllı saati Gear S2 büyük beğeni toplamıştı. Android cihazlar ile uyumlu olan Gear S2 modelinin yakında iOS uyum desteğinin de geleceği CES 16 etkinliğinde açıklanmıştı.

Tasarımı sayesinde kullanımda büyük kolaylık sağlayan Gear S2 ailesine yeni bir üyenin katılacağı ortaya çıktı. Samsung RM-R150 kod isimli akıllı saatin fitness odaklı olacağı aktarılan ilk bilgiler arasında yer alıyor. Samsung RM-R150 modelinin yine Tizen işletim sisteminden gücünü alması bekleniyor.

Sağlık sensörleri ön planda
Fitness odaklı olacağı için Samsung RM-R150 modelinde; kalp ritmi ölçme, uyku takibi, egzersiz modu, kalori ölçer ve adım ölçer gibi sağlık sensörlerinin yer alması bekleniyor. RM-R150 modelinin su geçirmez özelliği ile gelmesine kesin gözüyle bakıldığı gibi, sadece spor kayış ile gelme ihtimalinin de çok yüksek olduğunu söylemeliyiz.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI