Teknoloji

PS VR Öncesi Kaçırılmaması Gereken Oyunlar

PS VR setin Ekim ayındaki lansmanı ve 4K PS4 dedikoduları konuşulurken, PS VR seti gelmeden önce kaçırmamanız gereken oyunları listeledik.

ayirac

1) Alien: Isolation
Oyun, orijinal filmi kullanarak ilkel korkularınızı geri getiriyor. Oyunda, Alien filmlerinin kahramanı Ellen “Sigourney Weaver” Ripley’in kızı Amanda Ripley olarak yer alıyorsunuz. Oyun temel olarak devasa bir saklambaç oyunu olsa da uzaylılar etrafınızı sardığında aldatıcı ve deli gibi korkutucu olabiliyor.

ayirac

2) OlliOlli2: Welcome to Olliwood
OlliOlli 2 aslında kaykayınızla yüksek puanlar için mücadele edeceğiniz bir oyun. Ne kadar etkileyici hareketler yaparsanız oyun o kadar zorlaşıyor. Yaptığınız her bir harekete göre puanlanıyorsunuz ve her bir seviyede tamamlamanız gereken hedefler bulunuyor.

ayirac

3) The Last of Us Remastered
Zombilerle ilgili oyunları seviyoruz ama bu oyun tam olarak zombiler hakkında değil. Oyun yıkımın ortasındaki insanlık hakkında. Oyunda Joel oluyorsunuz. Kaçakçı olan Joel kendini 14 yaşındaki Ellie’yi Amerika’ya tehlikeli bir yolculuğa çıkarırken bulur ve olaylar gelişir.

ayirac

4) Shovel Knight
Çoğu şövalye mücadelesini verirken kılıç tercih eder ama bu 2D retro oyunun kahramanı küreği tercih ediyor. Super Mario Bros, Mega Man ve DuckTales gibi oyunlardan ilham alınarak tasarlanan Shovel Knight, size geleceğin RPG’ler ve birinci şahış nişancılara ait olmadığını hatırlatıyor.

ayirac

5) The Evil Within
Resident Evil’den sorumlu Sjinji Mikami bize The Evil Within’i getiriyor. Oyunda Sebastian Castellanos isimli dedektif oluyorsunuz ve bir cinayeti araştırıyorsunuz. Ama işiniz o kadar kolay değil çünkü Castellanos kendini bir kabusun ortasında, etrafı garip yaratıklarla çevrili halde terkedilmiş köylerde buluyor.

ayirac

6) Rocket League
Rocket League oyununda hedefiniz büyük metal topu rakip kaleye atmak. Kulağa oldukça kolay geliyor ama bir de katliam ve kargaşayı görün. Rocket League neredeyse en iyilerden olan çoklu oyuncu seçeneğiyle PlayStatiton 4’de sizi bekliyor.

ayirac

7) Journey
Journey alışılmışın dışında bir oyun. Oyunda ne metin var ne de konuşma. Minimalist ses ve görsel deneyim sunan oyunda genellikle yalnız yürüyorsunuz. Yalnızca müzikal notalarla iletişim kurabiliyorsunuz ve sesli etkileşimler size yalnız olmadığınızı hatırlatıyor. Yoldaşınızın kimliği hiç açıklanmıyor ancak yolcuğunuz süresince bu gizemli diğer oyuncuyla bir bağlantınız varmış gibi hissediyorsunuz.

ayirac

8) HITMAN: Intro Pack
HITMAN tamamen gizlilikle ilgili. Muhafızlara gizlice sokulma, kılık değiştirerek görüş alanından saklanma, bulmacaları çözme gibi işlerle uğraşıyorsunuz.

ayirac

9) Resogun
Resogun için bir diğer 80’lerden ilham alan arcade oyunu diyebilirsiniz. Ancak Resogun bundan biraz daha fazlası. Oyunda hedef, uzaylı orduları tarafından etrafı sarılan son insanları kurtarmak. Resogun arcade oyunlarına selam gönderiyor olsa da akıllı mekanikleri ve heyecan verici görselleriyle kendini aile babası oyunu nostaljisinden kurtarıyor.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI