Teknoloji

Pokemon Go Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

pokemon-go

Ve beklenen oldu… Nintendo’nun son umudu olarak lanse edilen Pokemon Go, ABD, Yeni Zelanda, Avustralya ve Japonya’da kullanılmaya başlandı. Henüz Türkiye’ye gelmese de Türkiye’deki kullanıcılar da farklı yollardan bu oyunu oynamaya başladı.

Pokemon-Go

Öncelikle oyunun nasıl Türkiye’de oynanabildiğini anlatalım:

Baştan sizi uyarmak isteriz, oyun resmi olarak Türkiye’de kullanıma açılmadığı için başka yöntemler üzerinde bu oyunu oynamak Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlara zarar verebilir. Bazı yamalı APK sürümlerini indiren kullanıcılar bu oyunu indirerek Türkiye sınırları içinde Pokemon avına çıkabiliyor. Oyun son düzenlemeler yapıldıktan sonra dünya genelinde kullanıma açılacak, şu anda geliştiriciler bunun üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

– Pokemon Go ücretsiz bir oyun, fakat oyun içinde gerçek para harcayarak daha çok Pokemon’a sahip olma fırsatınız var.

– Oyun iOS ve Android cihazları destekliyor.

pokemon-go-stuff

– Ofisimizin çalışkan ve sevimli ismi Meva’nın Pokemon Go macerasına hep birlikte göz atarak Pokemon Go’nun aslında nasıl çalıştığını hep birlikte görebiliyoruz.

– Oyunu başlatırken Google hesabınızda oyuna bağlanabiliyorsunuz. Gmail hesabınız varsa Pokemon Go’ya anında başlayabilirsiniz. Eğer isterseniz ücretsiz olarak online hesap da açabilirisiniz.

– Eğer internetiniz yoksa oyuna bağlanamıyor ve oynayamıyorsunuz. Dolayısıyla Wi-Fi ya da hücresel ağınız yoksa oyuna başlayamazsınız.

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle çalışan Pokemon Go, kameranın açılıp gerçek görüntü üzerine Pokemonların göründüğü bir ortam yaratıyor.

– Artırılmış gerçeklik olduğu için, oyun içerisinde Pokemon’ları yakalamak için gerçekten yürümeniz ve ıssız yerlere doğru yol almanız gerekiyor.

– Oyunu oynamak için oyun arka planda açık olmalı. Aksi takdirde oyunu oynayamazsınız. Ayrıca oyunu oynarken, oyun tam ekran açık olmalı. Böylelikle hem yürüyüp hem de ekrana bakma gibi bir özellik kazanabilirsiniz.

Ekranda sağ tarafta yer alan bir ibare yakınlardaki Pokemon’ları gösteriyor. Buraya gidip karakteri yakalayabilirsiniz.

Pokemon’u gördüğünüz anda ekrana tıklayın. Daha sonra başka bir ekrana yönlendirecek sizi ve burada Pokemon’a sahip olabileceksiniz.

Nintendo’nun hisseleri %10 artarak pazar payını 23 milyar dolara çıkardı. 

ayirac

Pokemon Go Nereden İndirilir, Nasıl Yüklenir, Destekleyen Telefonlar

ayiracYorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI