Teknoloji

Opera’dan Kullanıcılara Müjde

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera, aktif hale getirdiği yeni özelliği ile birlikte kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başardı…

opera-logo

Google Chrome ve Microsoft Edge gibi internet tarayıcılarının karşısında şimdilerde daha düşük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Opera, yine de internet tarayıcısı konusunda ilk akla gelen isimlerden bir tanesi. Durum böyle olunca yazılım ile ilgili yeni bir gelişme yaşandığında büyük bir kitlenin dikkatini çekmekte. En son yeni bir özelliği ile aktif hale getiren geliştirici ekip ise açıkçası büyük bir kullanıcı topluluğunu memnun etmeye hazırlıyor diyebiliriz. Zira batarya tasarrufu sağlamak istiyorsanız yeni kullanım modu tam size göre.

%50 oranında tasarruf söz konusu
Açıklanan bilgilere göre Opera tarayıcısı üzerinde beliren yeni tasarruf modu, özellikle mobil kullanıcı kitlesinin beğenisini kazanacak türden. Eğer bu modu aktif hale getirir ve öylelikle tarayıcısı kullanırsanız Chrome gibi tarayıcılara nazaran tam %50 oranında batarya tasarrufu elde edebilirsiniz.

Peki neler değişiyor?
Eğer söz konusu modu aktif hale getirerek tarayıcıyı kullanırsanız arka planda çalışan sekmeler, sayfa ön izlemeleri, video playback parametleri ve daha birçok içerik kesintiye uğrayacak. Bu sayede arka plandaki pil tüketimini en aza indiren mod, kullanıcının tasarruf yapmasını sağlayacak olan tüm işlemleri yerine getiriyor.

Tüm teknoloji gelişmelerini takip etmek için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI