Aşk ve İlişkiler

Kova Burcu Erkeğine Güvenmememiz İçin 8 Sulu Neden

Bir Kova Burcu erkeğine mi tosladınız? İlk olarak hayırlı olsun, ikinci olarak da Allah size sabır versin. Burçlar aleminin erkek cinsi altkümesinde son derece egzantrik bir parçasıyla bir araya gelmiş olduğunuzun altını çizmek gerek. Genel olarak – istisnalar hariç – çok ahım şahım bir fiziğe sahip değillerdir. Onları kadınların gözünde çekici kılan kafalarının çalışma şekli ve mizah duygularıdır. Bunun yanında aşırı bonkör olmalarını da eklemeden geçmeyelim.

Her burcun kendine has tuhaflıkları, iyi yönleri, insanın içini kemirip güvenini sarsan yanları vardır elbet. Kova burcu erkeğine güvenmememiz için başlıca sebep “erkek” olması diyerek listelemeye başlayalım…

1. Parasal gerilim

burckova1
Kova burcu erkeğinin para ile olan münasebeti tam bir aşk-nefret ilişkisidir. Parasızlıktan nefret eder, sıfırı tüketmeye yakın gibi göründüğü zamanlarda bile bir yerlerden bir şekilde para kaynağı yaratır. Değirmenin suyunun nereden geldiği hakkında asla net bir fikriniz olmaz. Parayı ve paranın alım gücünü sever ancak asla cimri değildir. Varken hesapsızca harcar. Kova burcu erkeği ile yuva kuracaksanız, onu 30 yıl geri ödemeli mortgage kredisine, Toki’den iki göz oda taksitine sokamayacağınızı bilmelisiniz. Onun kafası parayı paraya dönüştürmeye çalışır. Ev almak vs. onun için ölü yatırımdır.

2. En iyi senaryo dalında Oscar adayı

burckova2
Bir Kova burcu erkeğini arayarak asla “neredesin?” diye soramazsınız. Diyelim sordunuz; alacağınız cevabın doğruluğundan şüphe etmek zorundasınız. Zira Kova burcu erkeğinin dürüstlük gibi kavramlarla pek işi yoktur. “Detay vereyim de attığım anlaşılmasın” düsturunun yaratıcısı onlardır. Basit bir “neredeydin” sorusuna bile, en iyi senaryo dalında Oscar’a aday olacak akıcılıkta bir hikayeyle karşılık verir. Siz de bu yalanı yemez ama gargara yaparsınız. Kafasında aynı anda kırk tilki dolandığı için eninde sonunda dağınık dikkatinin gazabına uğrayacak ve size anlattığı senaryoyu unutarak muhakkak açık verecektir.

3. Büyük ego ile mücadeleye hazır olun

burckova3
Kova burcu erkekleri büyük egolu varlıklardır. Her şeyi bildiklerini, hatta en iyisini bildiklerini iddia etmekten çekinmezler. Hatta bu konuda eleştiri almaktan da haz duyarlar. Onunla olan ilişkinizin ve ruh sağlığınızın selameti için bir takım alçak dağları onun yarattığı gibi konulara “he” deyip geçmeniz gerekir. Ondan asla üstün olamazsınız, olursanız canı sıkılır.

4. Sadakat aramayın

burckova4
Elbette istisnaları olacaktır ama Kova burcu erkeği ile ilgili en bilinen özellik sadakatsizliğidir. Çok açık ve net söylüyoruz: Aldatır. Sizden sıkıldıysa aldatır, ilişkinizde fazla kavga etmeye başladıysanız aldatır, başka bir kadın ona fazla ilgi gösterdiyse aldatır. Ama ne gariptir ki asla kimseyi tam olarak terk edemez. Eski sevgilileri ile bir şekilde arkadaş kalmayı başarır, arkadaş olamamışsa da irtibatı koparmaz.

5. Dalgalı duygu durumu

burckova5
Kova burcu erkekleri duygusal insanlar değillerdir ama onlar için taş kalpli de diyemeyiz. Oturup sizinle romantik filmlere, sokakta gördüğünüz bir düşküne, acıklı bir bayram reklamına ağlamayacaktır. Hatta yüksek ihtimal siz ağlarken sizinle dalga geçecektir. Bunun yanı sıra tam da kafanızda onu odun bellemişken, sokakta bulduğu ölmek üzere olan bir yavru kedi için nasıl çırpındığını görüp hayrete düşebilirsiniz. Tam olarak neye üzülüp, neyi sallamayacağını asla kestiremezsiniz.

6. Kavgadan asla kaçmaz

burckova6
Kova erkeği bir konuda haklı olduğunu düşünüyorsa sizinle günlerce bunu tartışabilir. Münakaşanız sizin bezip geri adım atmanız sayesinde sonlanır. Kavganın şiddeti artarsa havada uçuşacak eşyalara hazırlıklı olun. Genel olarak sinirlerini eşyadan çıkarma huyları vardır. Bir gün karşınıza eli kolu sarılı gelmişse, sebebi kontrolünü kaybedip kapıyı bacayı yumruklamış olmasıdır. Onu durduracak tek şey ise sizin cinnetinizdir. Bir süre sonra siz de çıldırıp bağırmaya başladığınızda, deli deliyi görünce sopasını saklar misali sizden tırsacaktır. Fakat işlerin bu noktaya gelmesinin ilişkinizde büyük tahribatlar yaratacağını unutmayalım.

7. Çabuk sıkılır

burckova7
Bir Kova burcu erkeğinin ilgisini sürekli ayakta tutmak cidden zordur. Çok çabuk sıkılırlar. İlişkinizin ilk iki-üç ayı size prenses gibi davranacaktır. Artık çevrenizdeki diğer erkeklerde çok sık görmediğiniz sürekli hesap ödemeler, sık sık aramalar, sizin problemlerinizi her şeyin üstünde tutmalar, hediyeler, maddi manevi sürekli yanınızda olması vs… Üzerinizde “dünyaya bir tane adam geldi, onu da ben buldum” hissiyatı yaratır. En geç üç ay sonra ise sizden sıkılmaya başlayacaktır. Aramalar azalacak, giderek meşgul bir adam haline gelecektir. Sizi el üstünde tutan o adam, sizi yere indirmeden bir anda ortadan kaybolunca, kendinizi uzay boşluğunda bulabilirsiniz. Kova burcu erkekleri iyidir hoştur ama ayarları da yoktur; ya çok ilgilidirler ya da duvar mode.

8. Onu çekici kılan özellikleri aslında kötü yanlarıdır

burckova8
Sohbet muhabbette yanından ayrılmak istemeyeceğiniz bu adamın tersi hakikaten pistir. Huysuzluğu, suratını asması, depresifliği hiç çekilmez. Duygu durumunun karmaşıklığı gibi düşünceleri de son derece dalgalıdır. Dün “e-ticaret işine giriyorum” diyen adam, bugün “benden iyi kardiyolog olur aslında” gibi bir fikirle karşınıza çıkabilir. Zaten erken kalkıp bir yere yetişmekle ilgili büyük sıkıntılar yaşayan bu adamın kafasında kurduğu planları ne ara hayata geçireceğini merak içinde öyle uzaktan izlersiniz. Bu kadar olumsuz özelliğine rağmen “ben bu adamı niye seviyorum yahu” diye düşündüğünüzde, tüm olumsuz özelliklerinin bir noktada size çekici geldiğini anlar kendinizle çelişkiye düşersiniz. Şeytan tüylüdür vesselam…Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI