İlginç

İnsanı Hayattan Ve Çalışmaktan Soğutan 9 Acayip Mülakat Sorusu

İş hayatına atılmış her masum beyaz yakalının en dertli olduğu konulardan biri mülakat gerilimidir. Zaten iş arama süreci yeterince can sıkıcı değilmiş gibi bir de iş görüşmesi yaptığınız kişinin, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan sorularıyla karşılaşmak insanı daha da gerer.

Yeni mezun beyaz yaka adayları veya yıllardır iş hayatında olmasına rağmen görüşmeye giderken hala şu sinir bozucu gerilimi yaşayan bireyler, bu listeyi okuyarak kendinizi psikolojik savaşa hazırlayabilirsiniz. Maruz kalabileceğiniz olası en absürd sorulara karşı şimdiden gardınızı almanız için bu bir fırsattır.

Bu listedeki soruları görünce “5 yıl sonra kendini nerde görüyorsun” veya “en kötü özelliğiniz sizce hangisi” çok masum kalıyor. Kıymetini bilmek lazım.

1. Bir cesedi nasıl saklarsınız


Bunun cevabı işverene tam olarak hangi ipucuyu verecek bilemiyoruz. Diyelim ki cevabınız karşınızdakini tatmin etti, bu manyaklarla beraber çalışıp ne yapacaksınız? Bu şirketin motivasyon aktiviteleri, Rothschild’in illüminati partileri tadında geçiyordur muhtemelen.

2. Görme engelli bir insan için nasıl baharat rafı yaparsınız


Gerçekten çok düşündünüz mü bu soruyu? Hayır, amaç nedir?

3. South Park dizisinin en sevdiğiniz bölümü hangisi


İşiniz tamamen şansa kaldı. Eğer soru izlemediğiniz diziden gelirse götünüzden bir bölüm uydurun kesin yerler, garantisi bizden.

4. Dünyaya sebze olarak gelseydiniz hangi sebzeyi seçerdiniz


Bir avukatlık firmasından gelmiş efenim bu muhteşem soru. Aslında buna uygun bir cevap bulabilirsiniz.

5. Moda hakkında ne düşünüyorsunuz


İlk bakışta yeterince tuhaf gelmediyse açıklayalım; bu soru bir bilgisayar programcısına sorulmuş.

6. Bir mülakat sınavı olarak adayı 1 saat bekletmek


Başta sabır testi gibi duruyor ama aslında o da bir yanılsama. 1 saatin sonunda 15 dakika daha beklemesi istenen aday, “ben gidiyorum başlarım sizin işinize” deyip kalkınca kendisine cesaret madalyası olarak iş vermişler.

7. Hangi doğum kontrol yöntemini kullanıyorsunuz


“Senin ebeveynlerinle aynısını kullanmasam iyi olur” diye cevap verebilirsiniz bu soruya. Kadınların iş hayatında hala ne gibi engellerle karşılaştığının güzel ve bir o kadar küstah bir örneği.

8. Adayı Adolf Hitler portresiyle sınamak

adolf-hitler-portrait-03
Bir reklam ajansında geçen hikayede mülakat yapan kişi, adayların faşizme olan tepkilerini ölçen bir sınama testi yapmış. O fotoğrafın burada ne işi var diye soran, işi kapıyor.

9. Sizi bu işe almazsam benimle çıkar mısınız


Soruyu soran bir kadın. Şirkette çalışanların birbiriyle çıkamaması gibi bir kural var. Ve adam işi değil kadını seçiyor.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI