Teknoloji

Google Ödülü 100 Bin Dolara Çıkardı

Teknoloji devi Google, yazılımlarındaki kodlarda hata veya güvenlik açığı bulanlara verdiği 50 bin dolarlık ödülü, 100 bin dolara çıkardı.

A Google logo is seen at the entrance to the company's offices in TorontoChrome tarayıcı, chromebook ve Chromium işletim sistemlerinde güvenlik açığı veya kodlama hatası bulanlara 50 bin dolar ödül veren şirket, kısa süre önce ortaya çıkan ve hâlen çözülemeyen ciddi bir açık için bu ödülü 100 bin dolara çıkardığını açıkladı.

ŞİMDİYE KADARKİ EN CİDDİ AÇIK
Şirketin Chromium işletim sistemiyle yüklü, Chromebook adı verilen ucuz dizüstü bilgisayarlarında en ciddi güvenlik açığı, ‘misafir hesabı’ açıkken yönetici ayarlarına erişimin mümkün olduğu anlaşılınca ortaya çıktı. Şirket bu hatanın başına 50 bin dolar ödül koydu. Ancak henüz sonuç alınamadı. Bunun üzerine ödül ikiye katlandı.

6 MİLYON DOLAR ÖDÜL DAĞITTI
2015’te ‘hata avcılarına’ toplamda 2 milyon dolardan fazla nakit ödeyen teknoloji devi, 2010’dan bu yana bu amaçla toplamda 6 milyon dolardan fazla harcadı. Şimdiye kadar 750’den fazla hata veya güvenlik açığı için ödeme yapan Google, 300’den fazla ‘avcıya’ ödül dağıttı.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI