Gizem & Fantastik

Gizemli Olaylar ve Videolar Yazı Dizisi [+18]

Elisa Lam ve Ardında Bıraktığı Gizem
Elisa Lam 21 yaşında, aslen Çinli ama Kanada vatandaşı olan bir öğrenciydi. Los Angeles’a seyahat amaçlı gitti ve Cecil Otel adlı bir otelde kalmaya başladı. Bir süre sonra ortadan kaybolan Çinli genç kız için arama çalışmaları başlatıldı. Bir hafta kadar süren aramalar sonunda otelin su muslaklarından bulanık ve kokulu su geldiği şikayeti üzerine su deposu kontrol edildi. Gördükleri karşısında şoka uğradılar. Çinli genç kız su deposunda boğularak ölmüş bir şekilde bulunmuştu. Geriye kalan tek şey ise bu video kaydı olmuş. Elisa bir şeyden kaçıyor, ama görünmüyor. Asansöre biniyor fakat çalışmıyor. Genç kız asansörden çıktıktan sonra ise asansör çalışmaya başlıyor. Bu esrarengiz ölüme hala bir yanıt bulunamadı. Girdiği su deposuna gitmesi imkansız olan genç kızın oraya kadar nasıl gittiği ve kimlerden korktuğu hala çözülememiş bir sır…

ayirac

Max Headroom Olayı
Amerika’da 22 Kasım 1987 yılında WGN adlı televizyon kanalına korsan yayınla bağlandı. O dönemde çok popüler olan Max Headroom Show maskesi takan bu korsan 88 saniye boyunca yayını işgal etti. Yayın birden kesilip bu şahsın yayına girip anlamsız kelimeler ve haraketler yaptı. Bu yayın tam 88 saniye boyunca sürdü ve sonra kendiliğinden sona erdi. Görevlilerin müdahele etmesi hiç bir sonuç vermedi.Tv ağlarını hacklemenin sızmanın oldukça zor ve parasal olarak yüksel meblağda olması gibi teknik konulardan dolayı, bir kişinin küçük bir mekanda böyle bir kaçak yayını gerçekleştirmesinin ihtimal dışı olduğu belirtilir ve olayın faili hiçbir zaman ortaya çıkartılamaz.

ayirac

Begotten Filmi
Begotten filmi aslında rahatsız edici film kategorisinde yer alır yalnız, görüntüleri ve gerçekliği ile yasaklanan filmler arasına girer. Filmin sadece bu karesinin bile kadar ürkütücü ve korkunç olduğu anlayacak izlemek dahi istemeyeceksiniz. Filmde tek bir diyalog dahi geçmezken bir saatlik bu filmin en vurucu sahnesi ile sizleri başbaşa bırakıyorum…

ayirac

Cin Çıkarma
Bu görüntüleri belki bir çoğunuz izlemiştir. İnanlar vardır, pek tabi inanmayanlar da. Ama emin olun ki inanlar için bu video tam bir yıkım olabilir. Çünkü amatör bir çekim ve bir filme ait değil efekt kullanılmadığı da çok aşikar. Paranormal olayları bir çoğumuz yaşamışızdır. Ben şahsen bu videoya inanıyorum ve yayınlıyorum. Cinler vardır, Kur’anda geçer ve insanın olduğu her yerdedirler.

ayirac

Web Driver Torso
Web Driver Torso youtube üzerinden yayın yapan bir video kanalı. Özelliği ise yayınladığı videolarda bulunan karelerin farklı hareketlerde bulunması ve hiç bir anlam ifade etmemesi. 77.000 adet video bulunan kanalda video süreleri 9 ila 190 saniye. Gizemli video yayınlayan bu kanal kimilerine göre bir şifre arz ediyor, kimilerine göre de reklam. Videodaki kutucukların rengi Mavi, Kırmızı ve Beyaz bilindiği üzere Fransa’nın bayrak renkleri tabi bir kısım insanda Fransız propagandası olduğu yönünde konuşuyor. Sizleri bu anlamsız ve anlam çıkarabileceğiniz video ile baş başa bırakıyorum.

ayirac

Edward Mordrake – Çift Yüzlü Adam
Tarihte süregelen yapışık ikiz vakalarından belki de en enteresan olanı Edward Mordrake’dir. 19. YY’da İngiltere’de doğan Mordrake kafasının arkasında bir yüzle doğmuştur. Kafasının arkasındaki ikinci yüzünün ağzı burnu gözleri dahil her şeyiyle tamdı. Yaşadığı toplum tarafından lanetli olarak görülen ve insanların kaçtığı biri olan Mordrake bu yaşadıklarından sonra kendini evine kapattı. Kafasın tam arkasında ensesine doğru olan bu yüz Modrake’in adeta şeytani bir ikizi gibiydi. Gündüzleri yemek yemeyen konuşmayan ve asık olan bu surat  geceleri gülüyordu konuşuyordu. Mordrake hiç bir doktora görünmeyi kabul etmedi. Ve çektiği acılardan, şeytani ikizinin ona cehennemden bahsetmesine daha fazla dayanamayarak 23 yaşında kendini asarak intihar etmiştir.

ayiracYUKARI