Teknoloji

Dünyanın En İnce Laptop Modeli: HP Spectre

Apple son birkaç yıldır yüksek kaliteli, performanslı ve kullanışlı bilgisayarlarıyla sektörde üst çıtayı belirliyor. Apple’a birçok firma karşı ürün geliştiriyor. Bunlardan bir tanesi ise HP. Son olarak HP ürettiği Spectre modeliyle rekabette iddialı olduğunun sinyalini verdi.

hp-spectreYeni HP Spectre, 10.4 mm inceliğiyle pazardaki en ince laptop olma unvanına sahip oldu. Fotoğrafları ve videosu yayınlanan 13.3 inç ekrana sahip olan Spectre alüminyum ve karbonfiber kullanımı sayesinde sadece 1.1 kg ağırlığında.Şık tasarıma sahip olan Spectre’de HP kaliteli dokunuşlar yapmayı da unutmamış.

Spectre’yi satın almak isteyenler Intel Core i5 veya i7 işlemci seçeneklerinden tercih yapabiliyor. 8 GB RAM ve 512 GB SSD hafızasıyla birçok kullanıcı için yeterli performans sağlıyor. HP, Spectre’de 3 adet USB Type-C bağlantısı bulunuyor. Bu üç bağlantıdan ikisi Thunderbolt desteğine sahip.

Spectre’nin giriş versiyonu Amerika’da MacBook’a göre %10 daha uygun fiyatla satışa sunulacak. Türkiye için satış tarihi ve fiyatı konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI