Aşk ve İlişkiler

Çocuğunu Babasız Büyüten Güçlü Annelerden Öğrenebileceğimiz 10 Muhteşem Şey

Babasız büyümek zordur fakat yanınızda size her zaman destek olan güçlü bir anneniz varsa, bu zorluğu aşmak sevgiyle dolu bir hayat dersine dönüşür. Güçlü bir anneden öğrenebileceklerinizin sınırsızdır. Hayatla ve sevgiyle ilgili onda bulduklarınız parayla satın alınabilecek şeyler değildir.

İşte çocuklarını yalnız başına büyüten güçlü bir anneden öğrenebileceğiniz 10 muhteşem şey.

1. Bağımsız yaşamanın değerini öğrenirsiniz


Sizin hayatınızı kurtaracak ya da size gözü gibi bakacak birine ihtiyacınız yok. Kısaca, başka biriyle paylaşmadan da dopdolu ve güzel bir yaşam yaşayabileceğinizi öğrenirsiniz.

2. Koşulsuz sevginin ne olduğunu öğrenirsiniz


Anneniz size büyütürken gençliğini harcamasına rağmen bir kere bile söylenmedi. Size bakarken kendinden çok şey gitti belki ama her zaman pozitif ve mutluydu. Siz de bencil olmamayı ve koşulsuz sevebilmeyi öğrendiniz.

3. Kendinizi sevebilmeyi öğrendiniz


Yaşamınızı kötü etkileyebilecek şeylerden kolayca uzaklaşabilmeyi ve tüm dünya size karşı çıksa bile istediğiniz yolda yürüyebilmeyi öğrenirsiniz. Çünkü herkesten önce siz kendinizi çok iyi tanıyorsunuz.

4. Yeri geldiğinde sert, yeri geldiğinde yumuşak kalpli olmayı öğrendiniz


Siz hasta olduğunuzda size ne kadar iyi baktığını hatırlayın. Dünyanın en sevecen annesidir. Fakat canını sıktığı bir durumla karşılaşınca nasıl kendinden emin ve sert hareket ettiğini de hatırlayın. Siz de bu benzersiz özelliğini kazanma şansını yakalarsınız

5. Güçlü bir yetişkin olmayı öğrenirsiniz


Tekrar tekrar denemeyi, zor durumlarla yüzleşmeyi öğrenirsiniz. Sizi öldürmeyen şeyin güçlendirdiğini anlarsınız.

6. Geçmişinizle başa çıkabilmeyi öğrenirsiniz


“Eğer böyle olmasaydı neler olurdu” dememeyi öğrenirsiniz. Arkaya dönüp bakmamayı, sadece ileri bakmayı, geçmişle başa çıkabilmeyi öğrenirsiniz.

7. Sabırlı olmayı öğrenirsiniz


Kötü hissettiğiniz bir an olsa bile, en sonunda her şeyin düzeleceğini bilerek sabretmeyi öğrenirsiniz. Yarının yeni bir gün olduğunu unutmaz ve fırtınaların her daim gelip geçeceğini bilirsiniz.

8. Nasıl mutlu olabileceğinizi öğrendiniz


Annenizi izleyerek zor bir yaşamda bile nasıl mutlu olunabileceğini fark ettiniz. Omuzlarınızda dünyanın yükü olsa bile nasıl mutlu kalabileceğinizi öğrendiniz.

9. Sevgiyle ilgili her zaman sizden daha çok şey bildiğini fark edersiniz


Her geçen gün yaşadığınız hayat size yeni şeyler öğretir. Büyüdükçe annenizin değerini daha çok anlar ve sevgiyle ilgili öğütlerinin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız.

10. Nasıl iyi bir ebeveyn olunacağını öğrenirsiniz


Bir ebeveynin çocuğunu nasıl yetiştirmesi gerektiğini anlarsınız. Yalnız başına olsanız bile. Sevginizi nasıl göstermeniz gerektiğini ve nasıl koşulsuz sevebileceğinizi öğrendiniz.Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI