Haberler

Bahçeli: ”FETÖ’yü Kazıyalım”

YENİKAPI’daki mitingde siyasi lider olarak kürsüye ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çıktı. ‘‘Bu mahşeri kalabalığı, yere göğe sığmayan bu izdihamı selamlıyorum’’ diyerek başladığı konuşmasında Bahçeli, ‘‘FETÖ ile diğer küresel cinayet odaklarının kökünü birlikte kazımak zorundayız. Devleti kanser gibi sararak yok etmeye çalışan FETÖ’yü yok etmekten başka çaremiz yoktur’’ dedi.

devlet-bahceli-yenikapiYenikapı’daki coşkunun ve heyecanının kendilerine büyük güç verdiğini kaydeden Devlet Bahçeli, teröristlere haddini bildirerek Yenikapı’ya miting alanına koşanların Türkiye’de yeni bir dirilişi müjdelediğini, tüm güzellik ve görkemiyle yeni bir demokrasi seferine çıkıldığının altını çizdi. 15 Temmuz akşamı FETÖ terör örgütünün milletin parasıyla helali olan savaş uçaklarıyla saldırdığını, helikopterlerle üzerine bombalar yağdırdığını hatırlatan Bahçeli şöyle devam etti:

‘ÇÜNKÜ SİZ TÜRKİYESİNİZ’
‘‘Zalimler, hainler emperyalizmin maşaları bu defa Türk askerinin kılığına girdiler. Milletin imkânlarını kullanarak yine millete öldürücü darbe vurmak istediler. Pensilvanya’dan Türkiye’ye vur emrini verdi. İblise ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu voyvoda; vandallıkta, ihanette Türk ve Türkiye düşmanlığında doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekorlar kırdı. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ Türkiye’nin kalbine nişan aldı. Tarihi Şark Planı’nın hissedarları FETÖ’yü Türk milletine saldırttı. Türk vatanını çekemeyen, üzerine çöreklenmek isteyen milletin rahatsızlığından ne kadar kanı bozuk çevre varsa FETÖ’nün sırtını sıvazladı. Ama yeri geldi tankın önüne yattınız, yeri geldi kurşun yağmurlarına gül bahçesine girer gibi girdiniz. Çünkü siz Türk milletisiniz, Çünkü siz Türkiyesiniz.”

Geleceğin haritasını birlikte çizmenin ve yeni bir sayfa açmanın gerekliliğine vurgu yapan Bahçeli, şöyle devam etti: “Ordu millet dayanışması canlandırılmalı, Mehmetçik gözden çıkarılmamalıdır. Suçsuzu suçludan ayıracak adalet şuuru eksiksiz ve faal olmaktadır. Bu ülkeyi himayesi altına almaya çalışanlara şans tanımayalım. Yedi bölge dört mevsim 81 vilayetle Türk milletiyiz. Yeni bir fetret devrine izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Devleti kanser gibi sararak yok etmeye çalışan FETÖ’yü yok etmekten başka çaremiz yoktur. Muhtaç olduğumuz kudret, inanç cesaret ve müjde İstiklal Marşımızın satırlarında vardır. Hâlâ terörist başı Gülen’i bize vermek için bin dereden su getiren Amerika’yı darbecileri kollayan tüm ülkelere karşı Türkiye’nin büyüklüğünü gösterelim.”Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI